Poznanie siebie jest początkiem
wszelkiej mądrości

Arystoteles

Dla liderów
i organizacji

„Organizacja jest silna „siłą” swoich ludzi”, „Ludzie przychodzą do firmy, a odchodzą od przełożonego.” To sformułowania, które często padają w rozmowach o wartości i efektywności firmy. Wszyscy wiedzą, że kapitał ludzki jest najważniejszy. Ale co dalej? Jak rozwijać i dbać o liderów, którzy będą dbać o jakość? Organizacja, która ma szczęście zatrudniać liderów, wie, jaka siła drzemie w nieuchwytnej energii, która im towarzyszy. Jak oni to robią? Czasem wystarczy słowo lub gest, a projekt, który dotąd był nie do wykonania nagle staje się prostym zadaniem. Sformułowanie kiepski lider to oksymoron. Liderem się jest lub nie. Na szczęście można się też nim stać.
W SFL rozkładamy tę nieuchwytną energię na czynniki pierwsze. Opierając się na nauce i badaniach udowadniamy, że bycia liderem można się nauczyć. Pokażemy jakie wartości wpływają na jego efektywność oraz jak wykorzystać w rozwoju lidera feedback oraz siłę inteligencji emocjonalnej. Nasze warsztaty to ogromny poligon doświadczeń, informacji, wyzwań, wyborów. To parę lat życia zawodowego w kilkudniowej pigułce. Jednocześnie są to bezpieczne warunki do ćwiczeń i popełniania błędów.

Zasada Pareta znajduje zastosowanie także w odniesieniu do liderów i organizacji. Może nie w czystej formie, może to niedokładnie 20 % zasobów (liderów) wpływa na 80 % wyników (efektywności firmy).
Może trochę mniej? A co, jeśli więcej? Zainwestuj w rozwój liderów i przekonaj się patrząc na własne wyniki finansowe.

Krzysztof Lis

twórca i spiritus movens Silver Fox Leadership

 
Praktyk biznesu, przez 17 lat kariery zawodowej pełnił funkcje menedżerskie wyższego szczebla w Polsce i Europie w obszarach business and sales development, general management, business and financial advisory. Piastował stanowisko Head of Sales Europe w Toshiba Europe GmbH, budował swoje doświadczenie i umiejętności w takich firmach jak Grant Thornton, Allied Irish Bank czy Ernst & Young, zarządzając organizacjami, realizując projekty i programy corporate in-house start-up, new business development, corporate resturucturing.

Posiada uprawnienia w obszarze rozwoju przywództwa: Associate Certified Coach, ICF; Certified EQ Practictioner; Qualified Leadership Challenge Facilitator; Six Sigma Black Belt. Prelegent m.in. Forum Przedsiębiorców Grant Thornton, TEDx Wrocław, PM Excellence Forum Politechnika Wrocławska.

Pracuje w dynamicznym stylu, z poczuciem humoru, w poszanowaniu różnorodności. Działa zgodnie z zasadą: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.